Po czym poznasz, że Mu zależy?

Kinga (30) kilka tygodni temu poznała interesującego mężczyznę na jednym z portali randkowych. Kiedy miało dojść do spotkania nowo poznany pan przepadł. Kinga zastanawia się co się takiego stało, ponieważ sprawiał wrażenie, jak gdyby zależało mu na wejściu w kolejny etap znajomości..

Amelia (34) jest już na kolejnym etapie, tj. po poznaniu w serwisie i kilku dniach korespondowania online zaczęła umawiać się na spotkania. Po kilku wspólnych kawach i kolacjach potencjalny parter wycofał się, tłumacząc się dość zawile i enigmatycznie. Amelia jest tym zaskoczona. „Wydawało mi się, że mu się spodobałam i że jemu też zależy na kontynuowaniu znajomości”..

Łucja (41) również poznała swojego partnera za pośrednictwem internetu. Po niedługiej wymianie w sieci doszło do etapu randkowania. Łucja jest zdecydowana na kolejne kroki. Myśli o wspólnym zamieszkaniu. Jej partner nie jest do końca przekonany do tego pomysłu. Łucja zaczęła mieć wątpliwości czy jej partnerowi tak naprawdę zależy na ich związku..

Otóż to. Gdyby wiedzieć to czy jemu NAPRAWDĘ  zależy , o ile mniej miałybyśmy na swoim koncie wylanych łez, straconego czasu i niepotrzebnych złudzeń. Czy możemy to wiedzieć NA PEWNO? Nie. Nawet jeśli powtarza to milion razy dziennie. Bo może nas kłamać, mamić, manipulować, wykorzystywać. Czy możemy mieć przesłanki, które o tym świadczą? Owszem.

Po czym poznasz, że Mu zależy  – w sieci:

•    Odpowiada na wiadomości
Oczywiste? Okazuje się, że nie dla wszystkich. Po rozmowie z Kingą okazało się, że jej ukochany wielokrotnie miał w zwyczaju nie odpisywać, mimo, iż był wtedy online. Wytłumaczenie Kingi? Może nie zauważył, odszedł od komputera, może jest roztrzepany. Jednym słowem nierozgarnięty bidulek.
•    Inicjuje kontakt
Nie tylko odpowiada. Zaczepia Cię, zagaduje, pyta. Na pytanie do Kingi o proporcje nawiązywanego kontaktu ze strony jej i jej rozmówcy odpowiedziała: 30 do 70% na moją korzyść. Albo i niekorzyść.
•    Nie doprowadza do długich przerw w kontakcie
Kinga powiedziała, że kiedy ona nie zainicjowała kontaktu mogli nie rozmawiać nawet dwa tygodnie. Pamiętaj – jeśli mu zależy chce mieć z Tobą kontakt.
•    Dąży do pogłębienia wiedzy na Twój temat
Jest Ciebie ciekawy. Ciebie – Twoich zainteresowań, przemyśleń, emocji, a nie tylko tego jakie lubisz pozycje. Chce o Tobie wiedzieć jak najwięcej, ale nie przekraczając granicy wścibskości czy dobrego smaku.
•    Chce się spotkać
Kinga wyszła z założenia, że jej rozmówca także liczy na spotkanie. Ale poznając bliżej historię bohaterki trudno powiedzieć na jakiej właściwie podstawie. To Kinga na nie napierała, a pan się w którymś momencie uprzejmie zgodził. A potem zniknął. Czytaj wysyłane sygnały.

Po czym poznasz, że Mu zależy – etap randek:

•    Znajduje czas
I znów może wydawać się to oczywiste. Ale dla niektórych nie jest. Amelia widziała, że właściwie od początku jej wybranek ma problemy ze znalezieniem czasu na spotkanie. Tłumaczyła go byciem wyjątkowo zajętym. Ba, nawet przeszło jej przez myśl, że to w sumie całkiem dobrze, że jest taki pracowity i obowiązkowy. Drogie Panie – jeśli mężczyzna chce, to może. Kropka.
•    Dzwoni
Zapytałam Amelię czy skoro Pan był tak zajęty, że spotkać mu się było trudno, to czy chociaż dzwonił, pisał smsy? Amelia: „Jak, skoro był zajęty?”. Mężczyzna Tobą zainteresowany o Tobie myśli i do Ciebie tęskni. I daje temu wyraz.
•    Jest spięty
Czy jeśli Ci na czymś nie zależy masz w zwyczaju się spinać? Większość ludzi nie ma. Ale jeśli zależy – nerwy są obecne. Tu jest podobnie. Mężczyzna spięty sprawia wrażenie jakby nie do końca wiedział co ze sobą zrobić. Przejawia współruchy (bawi się serwetką, włosami). Bywa, że milczy lub nie do końca potrafi się wysłowić, lub też nieco kompulsywnie zagaduje potencjalna ciszę. Możesz mu to spokojnie wybaczyć.
•    Stara się zrobić na Tobie wrażenie
I robi to na różne sposoby. Wyglądem – wciąga brzuch, pręży biceps. Zachowaniem – czasem szarmanckim, czasem kogucim. Pragnie Ci zaimponować. Może nawet trochę się popisuje. Rozpieszcza Cię. On chce Cię po prostu „zdobyć”.
•    Mowa ciała
Nawiązuje kontakt wzrokowy. Jego źrenice są pełne. Kiedy się do Ciebie śmieje śmieją się też jego oczy i mięśnie wokół nich. Jego stopy i kolana skierowane są w Twoim kierunku. Szuka okazji, żeby Cię dotknąć. Jego tonus mięśniowy jest lekko napięty (nie jest mu wszystko jedno, więc się nieznacznie spina, ale nie jest napięty jak struna wyrażając Twój dotyk mnie parzy).
•    Przedstawia Cię bliskim
Przyjaciołom, znajomym, rodzinie. Mówi o Tobie, a nawet się Tobą chwali. Jesteś coraz bardziej obecna w jego życiu. Chętnie też odpowie na zaproszenie do Twoich bliskich, choć je przeżywa i trochę się nim stresuje.
•    Potrafi zrezygnować z czegoś ważnego
Uwielbia wypady z kolegami w góry/mecze siatkówki w telewizji/sklejać modele/grać w sobotę rano w tenisa/etc, ale Ty go poprosiłaś o pomoc w przeprowadzce przyjaciółki. Albo w tym czasie jest najnowszy film Woodiego Allena, który koniecznie chcesz zobaczyć. Albo co gorsza – najnowsza komedia ze scenariuszem Richarda Curtisa. Kiedy był sam nic nie było w stanie odwieźć go od swoich zajęć. Ty jesteś. Więc mimo meczu/treningów/kolegów – pomaga, wspiera, ogląda. Robi to dla Ciebie, bo Ty tego potrzebujesz, bo Ty to lubisz i masz z tego radość.
•    Jest otwarty na kolejne etapy
Zaczyna coraz częściej uwzględniać Cię w swojej codzienności. Coraz częściej pojawiasz się też w jego planach na przyszłość, choćby miałby to być na początku przyszły weekend czy wakacje. Może nie być jeszcze gotowy np. na wspólne zamieszkanie, ale przynajmniej nie unika rozmów na ten temat. Jednym słowem nie sztywnieje na myśl o zacieśnieniu relacji.

Po czym poznasz, że Mu zależy – w życiu:

•    Mówi „My”
Słowa „My”, „Nas” nie więdną mu w gardle, tak jak to się dzieje u ukochanego Łucji: „Teraz sobie uświadamiam, że nigdy nie padło z jego ust to magiczne słowo. Jak mogłam nie zwrócić na to uwagi? Nawet ostatnio jak dzwoniła jego mama słyszałam jak mówi „ja i Łucja”, ale nigdy „my”.”
•    Po czynach go poznacie
Nie tylko deklaruje, że kocha, że tęskni, że pragnie, ale też działa. Łucja opowiada o swoim wybranku: „Mówi, że kocha, ale jak go o coś proszę prawie nigdy nie może. Jak go potrzebuje jego akurat nie ma. Moja znajoma zapytała mnie kiedyś skąd ja wiem, że on mnie kocha. Zatkało mnie. No..mówi to. I nic ponadto.” Pamiętaj – „prawdziwego”, dojrzałego mężczyznę i jego uczucie do Ciebie poznasz po tym co i ile dla Ciebie robi. Nie mówi.
•    Potrafi zrobić wiele
No właśnie. Zrezygnować z czegoś ważnego. Coś odwołać. Przyjechać, mimo że ma nie po drodze. Pomóc, mimo zmęczenia. Dla mężczyzny zakochanego czy kochającego niewiele jest rzeczy niemożliwych. Trudności nie są trudne. One potrafią go napędzać. Mężczyźnie, któremu zależy  – SIĘ CHCE. Chce mu się zaspokajać Twoje potrzeby. Sprawiać Ci przyjemność. Dawać Ci radość. Robić coś z myślą o Tobie. Pomagać. Dać coś od siebie. Mężczyzna, któremu zależy stara się być dla Ciebie lepszym człowiekiem.

Pewności czy gwarancji na to, że Mu zależy nie będziemy mieć nigdy. Nawet powyższe sugestie niekiedy mogą nie oddawać faktycznego stanu rzeczy. Może się bowiem zdarzyć tak, że wybrany przez Ciebie mężczyzna jest na tyle nieśmiały, że inicjowanie kontaktu sprawia mu ogromną trudność, dlatego też robi to rzadko i bardziej czeka na kontakt od Ciebie. Może być i tak, że poznając danego mężczyznę nieszczęśliwie trafiłaś na jego wyjątkowo szaleńczy okres w pracy (ważny projekt, szansa awansu) i Twój bardzo zaangażowany wybranek naprawdę chodzi na rzęsach i nie ma czasu prawie na nic. Dlatego odradzam, aby powyższe wytyczne czytać w sposób dosłowny i traktować jako wyrocznię. Pamiętaj, że kwestie ludzkiego zachowania, jego emocji i relacji to jednak nie matematyka, gdzie 2 + 2 zawsze daje 4. Oprócz wiedzy na temat tego co świadczy o tym, że Mu zależy bardzo ważne jest, abyś poznała też jego indywidualny sposób starania się. Każdy bowiem inaczej okazuje swoje uczucia. Sugestie, z którymi dziś się zapoznałaś mają pomóc Ci w jednym – w zaprzestaniu ignorowania sygnałów, które z dużym prawdopodobieństwem wskazują na fakt, że niestety, ale Tobie zależy znacznie bardziej. Mają Ci pomóc przejrzeć na oczy, kiedy on nie robi nic, co wskazywałoby na to, że jest Tobą zainteresowany, a Ty nie chcesz tego widzieć mówiąc: „On mnie kocha, ale jeszcze o tym nie wie” czy  wiecznie go usprawiedliwiając: „Jemu zależy, ale nie może/potrzebuje czasu/nie jest gotowy/ ma niepoukładane życie..”. Mężczyzn, którym zależy wam życzę:)