Po czym poznasz, że Jej zależy?

Jakub (28) kilka tygodni temu poznał interesującą dziewczynę na jednym z portali randkowych. Kiedy miało dojść do spotkania dziewczyna jednak zniknęła. Kuba zastanawia się co się takiego stało. Był przekonany, że jej też zależało na wejściu w kolejny etap znajomości..

Aleks (35) jest już na kolejnym etapie, tj. po poznaniu w serwisie i kilku dniach korespondowania online zaczął umawiać się na spotkania. Po paru wspólnych  kolacjach pani wycofała się, nie dając jednoznacznej odpowiedzi dlaczego. Aleks jest tym zaskoczony.

Jan (46) również poznał swoją partnerkę za pośrednictwem internetu. Są ze sobą od kilku miesięcy. Jan jest zdecydowany na kolejne kroki. Myśli o wspólnym zamieszkaniu. Jego partnerka nie wyraża jednak do pomysłu szczególnego entuzjazmu. Janek tego nie rozumie. Ma wątpliwości czy jego partnerka myśli o nim poważnie i czy jej właściwie zależy.

Otóż to. Gdyby wiedzieć to czy Jej NAPRAWDĘ  zależy.. O ile mniej mieliby Panowie złamanych serc i niepotrzebnych złudzeń. Czy można to wiedzieć NA PEWNO? Nie. Nawet jeśli powtarza to milion razy dziennie. Bo może kłamać, mamić, manipulować, wykorzystywać. Tak, niestety. Panie też to potrafią i bywa, że niestety czynią. A czy możemy mieć przesłanki, które o tym świadczą? Owszem.

Po czym poznasz, że Jej zależy  – w sieci:

Kontakt
Niektóre kobiety chętnie kontakt inicjują, ale z powodu różnych mitów i przekonań dotyczących tego, że „kobiecie nie wypada”, że „mężczyzna jest od tego” wiele też tego nie robi. Nawet jeśli ma ochotę.  Zwróć więc raczej uwagę na to czy na kontakt odpowiada. Bo brak inicjatywy ze strony kobiety może Cię po prostu zmylić. Ważnym wskaźnikiem jest też to czy kobieta doprowadza do długich przerw w kontakcie, mimo Twoich „zaczepek”. Jeśli jej zależy, to nawet przy stosowaniu gry pt „niech jeszcze poczeka, pokażę mu, że nie jestem na każde jego zawołanie” przerwy te nie powinny być skrajnie długie. Pojęcia „skrajnie” i „długie” są nieprecyzyjne, ale na to niestety nie ma przepisu. Skorzystaj z męskiej intuicji.
Jest Ciebie ciekawa
Nie interesują ją jedynie rozmowy o pogodzie i muzyce. Jeśli naprawdę myśli o Tobie poważnie – chce o Tobie coś widzieć. Więc pyta.
Chce się spotkać
Nie wydłuża w nieskończoność kontaktu w sieci bez szansy na spotkanie face to face. Chętnie przystaje na propozycję poznania się w „realu”. Może się go obawiać, ale jeśli naprawdę jej zależy – powinna dać radę się przełamać.

Po czym poznasz, że Jej zależy – etap randek:

Kontakt
Bywa, że inicjuje, ale jednak nie zawsze i często też nie wprost. Raczej poszuka pretekstu do spotkania (zepsuty samochód, pomoc przy malowaniu ścian), niż zaprosi Cię do kina. Gros kobiet jest zdania (choć naturalnie nie wszystkie), że to jednak mężczyzna jest od inicjowania,. Ponadto wśród wielu kobiet pokutuje przekonanie, że to co mężczyzn interesuje i podnieca to kobieca niedostępność. Stąd oddawanie pola panom. Ale nawet jeśli kobieta kontaktu nie zainicjuje, to będzie się wkurzać (co może okazać w różny sposób), jeśli Ty tego przez dłuższy czas nie zrobisz. Szczególnie wtedy, kiedy zainicjowałeś, a potem nie podtrzymałeś. Jeśli jesteś ochrzaniany, że nie piszesz i nie dzwonisz – możesz liczyć, że Twojej wybrance zależy.
Spotkania
Na propozycję spotkania chętnie przystaje. Nie zwodzi Cię tygodniami, że teraz nie ma czasu, że może innym razem. I pojawia się. Nie odwołuje kilka razy pod rząd, pod byle pretekstem. Nie spóźnia się, a przynajmniej nie zawsze i nie więcej niż 15 minut. Ma szacunek do Twojego czasu.
Jest spięta
Nie bardzo bardzo, bo to mogłoby świadczyć raczej o tym, że Cię nie trawi, ale na pewno trochę tak. Może się to przejawiać pewną niezbornością w ruchach czy słowach, nerwowym śmiechu, krępującej ciszy.
Mowa ciała
Rzuca Ci przeciągłe spojrzenie lub gdy jest bardziej nieśmiała – speszona spuszcza wzrok. Ma rozszerzone źrenice i rumieńce na policzkach. Jej oczy są szkliste. Kiedy mówi – nachyla się w Twoją stronę. Kiedy słucha – kokieteryjnie przechyla głowę w bok. Dotyka miejsc, które są uznawane za erogenne i/lub tych, na które chce, byś zwrócił uwagę (szyja, dekolt). Bawi się włosami. Oblizuje usta.
Dotyk
Nie cofa ręki przed dotykiem. Sama też szuka okazji do tego, żeby Cię dotknąć. Pod byle pretekstem przytula się do Ciebie. Kiedy ją całujesz – wtula się w Twoje ramiona.
Flirt
Są kobiety, które tego nie potrafią lub/i nie lubią. Są kobiety, które nie mają nic z kokietki. Ale większość jakoś na swój sposób stara się Cię uwieźć. Nie po „męsku” czyli przez inicjowanie spotkań, zasypywanie prezentami czy romantyczne wycieczki, ale poprzez
subtelne erotyczne gesty czy zaczepki słowne.
Uśmiech
Kiedy Cię widzi – uśmiecha się szczerze. Śmieją się do Ciebie jej oczy. Śmieje się Twoich żartów.
Stara się zrobić na Tobie wrażenie
Jak? Przeważnie jednak wyglądem. Czyli na spotkania robi się na przysłowiowe bóstwo. Stroi. Ale też zaczyna nagle interesować się tym czym Ty. Niejednokrotnie może Cię zaskoczyć wtrąconą informacją na dany temat.
Rozmowy
Podczas wspólnych rozmów chętnie mówi o sobie, ale nie jedynie. Uważnie Cię też słucha. Dzieje się tak z co najmniej trzech powodów: szanuje Cię, jest Ciebie autentycznie ciekawa, chce wychwycić dla niej cenne informacje (czy jesteś sam, jak długo, jak wyglądała Twoja erotyczna przeszłość, czego teraz szukasz, etc). Zadaje Ci też pytania. Bardziej lub mniej dyskretnie próbuje wybadać Twoje stanowisko w ważnych dla niej sprawach (czy lubisz dzieci, czy masz dobrą pracę, co sądzisz na temat partnerskiego podziału obowiązków, etc).
Przedstawia Cię bliskim
To dla większości kobiet ma ogromne znaczenie. Aby jej ukochanego poznali jej przyjaciele, znajomi, rodzina. Jeśli tego unika lub nawet o Tobie nie mówi – sygnał jest niepokojący.
Miejsca publiczne
Kiedy wyjdziecie z ciemnego kina, zadymionego baru czy kameralnej restauracji – zachowuje się naturalnie czyli tak jak wtedy, kiedy jesteście sami (no prawie). Nie unika pokazywania się z Tobą w miejscach publicznych, nie wstydzi się Ciebie, co więcej – sprawia wrażenie jakby chciała ogłosić całemu światu, że jest szczęśliwa, a Ty jesteś jej ukochanym.
Iiii
Ładnie się do Ciebie zwraca, używa zdrobnień. Wykazuje aprobatę dla tego co mówisz i robisz. Docenia Cię i komplementuje. Jest zazdrosna.

Po czym poznasz, że Jej zależy – w życiu:

Dbanie
Większość kobiet wyraża swoje zaangażowanie w dbaniu, trosce  i opiekowaniu się. Nie wszystkie, są takie, które tego nie lubią, ale mówimy o większości. Niektóre skupiają się na dbaniu o siebie, m.in. po to, żeby podobać się swojemu mężczyźnie (oprócz oczywiście sobie, co uważam jednak za najważniejsze). Inne na dbaniu o dom, jego ognisko. I to też robią na różne sposoby. Jeszcze inne większość swojej uwagi poświęcają na dbanie o partnera. Niezależnie od tego o co kobieta lubi dbać – kiedy przestaje to robić to jest to niepokojące.
Wspólny czas
Nadal chce spędzać z Tobą czas. Chętnie odpowiada na propozycję romantycznego weekendu czy wakacji. Jeśli nie lubi wyjeżdżać – zagospodaruje ten czas w inny sposób.
Rozmowy
Chętnie rozmawia, opowiada o sobie i o tym co jej się dzieje w życiu. Zwierza się, mówi o emocjach. Jest też zainteresowana tym co u Ciebie. Drażni ją, kiedy rozmowy są czysto informacyjne. Zaangażowana kobieta wyraźnie potrzebuje czegoś więcej.
Seks
Nie unika zbliżeń lub nie przez dłuższy czas. Ewentualnie, kiedy to robi, a powodem nie jest fakt, że powoli traci zainteresowanie związkiem jest gotowa na ten temat rozmawiać (bo zmęczenie, bo źle się ze sobą czuje, bo jest napięta z powodu sytuacji w pracy lub między Wami).
Zadowolenie
Oczywiście smutek i przygnębienie mogą mieć całą masę przyczyn, niekoniecznie związanych ze związkiem. Ale kobieta, która gaśnie, więdnie, gnuśnieje może być sygnałem dla związku, że ta powoli obojętnieje.

Pewności czy gwarancji na to, że Jej zależy nie będziecie mieć Panowie Drodzy nigdy. Nawet powyższe sugestie niekiedy mogą nie oddawać faktycznego stanu rzeczy. Może się bowiem zdarzyć tak, że wybrana przez Ciebie kobieta jest notoryczną spóźnialską i jej niepunktualność o niczym innym poza jej drażniącą skłonnością nie świadczy. Inny przykład – Twoja wybranka z założenia nie gotuje i nie sprząta, najchętniej zleciłaby to pani (panu niestety rzadziej) do pomocy. Jej brak zaangażowania w sprawy tzw. ogniska domowego nie muszą być przesłanką do wyciągania zbyt pochopnych wniosków. Ot, taki typ. Dlatego odradzam, aby powyższe wytyczne czytać w sposób dosłowny i traktować jako wyrocznię. Pamiętajcie Panowie, że kwestie ludzkiego zachowania, jego emocji i relacji to jednak nie matematyka, gdzie 2 + 2 zawsze daje 4. Oprócz wiedzy na temat tego co świadczy o tym, że Jej zależy bardzo ważne jest, abyś poznał też jej indywidualny sposób starania się. Każdy bowiem inaczej okazuje swoje uczucia. Sugestie, z którymi dziś się zapoznałeś mają pomóc Ci w jednym – w zaprzestaniu ignorowania sygnałów, które z dużym prawdopodobieństwem wskazują na fakt, że niestety, ale Tobie zależy znacznie bardziej. Mają Ci pomóc przejrzeć na oczy, kiedy ona nie robi nic, co wskazywałoby na to, że jest Tobą zainteresowana a Ty nie chcesz tego widzieć mówiąc: „Ona mnie kocha, tylko jeszcze o tym nie wie” czy  wiecznie ją usprawiedliwiając: „Jej zależy, ale nie może/potrzebuje czasu/nie jest gotowa/ ma niepoukładane życie..”. Kobiet, którym zależy Wam życzę:)