Jak pracuję

Moje wartości

Nadrzędną wartością w pracy psychoterapeutycznej jest dla mnie klient oraz cel jaki przed sobą stawia. Jeśli nie jest to konieczne pracuję tak, by terapia nie musiała kojarzyć się z bólem i smutkiem.

Moim celem jest, by klient osiągnął swe cele możliwie jak najszybciej, ale ilość czasu jaką klient potrzebuje na rozwiązanie swych trudności określa on sam. Głęboko wierzę w to, iż każdy człowiek ma możliwość dotarcia do tego co jest najistotniejsze. Wystarczy mu w tym lekko pomóc.

Metody pracy

Szkoliłam się i szkolę w różnych formach pomagania, ale swoją pracę opieram głównie na założeniach i praktyce metody Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu. Jest to sposób pracy, który pomaga w docenieniu własnych sukcesów, w zmianie sposobu postrzegania świata na bardziej konstruktywny i użyteczny oraz w osiąganiu własnych celów. Opiera się na założeniu, iż wszyscy szukający pomocy posiadają siły i środki do rozwiązania swoich problemów, trzeba im jedynie pomóc, aby to dostrzegli.

Psychoterapia Skoncentrowana na Rozwiązaniu zazwyczaj pomaga osiągnąć zadowalające efekty w krótszym czasie niż w przypadku innych metod psychoterapii. Jeśli uważam, iż wartościowe jest włączenie do pracy metody z innej szkoły psychoterapeutycznej – chętnie z tego korzystam.